כללי, אימהות, דמיון מודרך, הורות, הרצאות, חינוך ילדים, חשיבה חיובית, חשיבה חיובית לילדים, חשיבה חיובית מאמרים, יצירת מציאות, כללי, מחשבה חיובית, מערכות יחסים, קורסים דף ראשי, תקשורת

7 דרכים לשפר כל מערכת יחסים בלי להוציא מילה מהפה

האינטימיות הגדולה ביותר מתרחשת ללא מילים. נסיונות חוזרים לשיחת "יחסינו לאן" עם בן הזוג או החברה, ואפילו נסיונות לשיחה עם הילד על המתרחש בחייו, נענים בהסתגרות או במילה אחת "בסדר" או "כיף"

מילים לא תמיד מצליחות לחדור את חומת ההתגוננות או הריחוק,

הנה 7 דרכים לשפר כל מערכת יחסים שלא כוללות שיחות עם הזולת (כתוב בזכר מיועד לכל המינים והמגדרים הקיימים):

  1. במקום מילים מעשים – צור מרחב של פעילות מהנה משותפת, כמו צפייה בתוכנית מצחיקה, חוג קדרות, ריקודי עם, טיול לעת ערב… המרחב המשותף מחבר בין האנשים ומאפשר לשיח לזרום בקלות רבה יותר.
  2. רגע הל"ך ופניה לדמיון בונה –  ישנה המציאות הקיימת של ריחוק או ריב, אתה כבר מכיר אותה. אבל האם חשבת פעם שישנן מציאויות אפשריות נוספות? הרי אינכם כל הזמן בריב או בקושי. קיימים רגעים או שהיו קיימים בעבר, והם מהווים מציאות אפשרית אליה צריך רק להתכוונן כדי שתיווצר בחייכם. אני רוצה ללמד אותך מושג חדש: רגע הל"ך – הסכמה לשחרור כעסים או הל"ך. רגע בו אתה מסכים לשחרר כעסים, ובעצם מסכים לשחרר את המציאות של הריחוק או הריב שאתה אוחז בה, ולהפנות את המבט למציאות אחרת אפשרית. זהו דבר קשה מאוד לעשות בשעת ריב, אבל אפשר ליצור רגעי הל"ך במהלך היום, ברגעים בהם איננו שרויים בתוך המתח של התסכול ממערכת היחסים. איך עושים זאת? קח כמה רגעים של שקט, כמה שיותר פעמים במהלך היום, וראה בעיני דמיונך את מערכת היחסים הטובה וכיצד שניכם מתנהלים בה, ממש ראה בדמיון, כמו בסרט, את שניכם באהבה ובכבוד, בחיבה ובשמחה אחד עם השני. נסה להרגיש רגשות של הקלה ושמחה ביחס למערכת היחסים. אם הדבר קשה לך אפילו בדמיון, עשה את כל התרגיל הזה עם חיוך על השפתיים. חיוך שיכול להיות מאולץ בהתחלה, אבל עדיין ירחיב את ליבך ויכניס קלות. זהו מקום של בחירה. כדי שתוכל באמת לבחור, עליך לעבור דרך ההסכמה לשחרר כעס: או בקיצור: רגע הל"ך.
  3. שאל את עצמך מה אתה רוצה, והתמקד בזה. מה שאומר שהגיע הזמן להפסיק להתמקד בקושי.               אם אתה רוצה מערכת יחסים טובה יותר – בזה אתה צריך להתמקד. ולכן, בשיחות שלך ואפילו בסרטים ובספרים שאתה קורא. באנשים סביבך – בכל מקום אליו אתה נחשף, השתדל לראות, להתמקד ולחגוג מערכות יחסים טובות. ככל שאתה עושה את זה יותר זמן, עולה המאסה הקריטית לשינוי.                  התמקדות בקושי הכוונה לחזור שוב ושוב על האמירה שמערכת היחסים הזו לא עובדת, בשיחות עם חברים או עם עצמך, חזרה כזו לא תביא אותך למציאות אלטרנטיבית ולא תצור רגע הל"ך.
  4. צור שיחה בדמיון עם האדם אתו אתה במערכת יחסים מאתגרת.                                                      העלה אותו לנגד רוחך. אמור לו את כל הדברים הקשים שיש לך לומר לו ואתה שומר בבטן כי חושש שזה יהרוס את מערכת היחסים (הוא לא ייפגע כשהוא בדמיון בצורתו האנרגטית). ואז אמור לו באופן ברור מה אתה רוצה ממנו. ולבסוף חבק אותו וסלח לו וסלח לך. בדמיון.
  5. ראה את האדם שהכי קשה לך אתו כמתנה של חייך. הוא מצביע לך על כל המקומות הלא פתורים ומאפשר לך להתמודד אתם שוב. כנראה שמישהו למעלה אוהב אותך וחושב שאתה יכול לפתור את כל המקומות התקועים האלה…  אמור לאותו אדם תודה בליבך על כך. על כך שלקח על עצמו, באופן לא מודע, להאיר לך את כל המקומות החשוכים שאתה סוחב בליבך. זה לא תפקיד פשוט והוא עושה זאת בהצלחה, כנראה…ככל שתהיה יותר בהודיה אליו, כך ערוץ האהבה והשיח ייפתח יותר ביניכם.
  6. שאל את עצמך מדי פעם, "אם הייתי במערכת יחסים טובה אתו, מה הייתי עושה?" ועשה זאת. צור את מערכת היחסים הטובה קודם בעולם הפיזי ורק אח"כ בלבבות.
  7. בדוק מה חסר לך במערכת היחסים המאתגרת, ועשה לבד השלמות. עשה רשימה של מה שהיית רוצה שיהיה אחרת: יותר הקשבה – תקשיב יותר לעצמך, אח"כ יותר לאחרים. יותר התחשבות – התחשב יותר בעצמך, אח"כ יותר באחרים. תגלה שאם תמלא ולו חלק מהחסר, תוכל להקל בדרישותיך מהזולת וחלקן גם תתמוססנה.

בהצלחה גדולה, ואשמח לשמוע רשמים והתנסויות, וגם לרוצים להעמיק: 23.2.18, נבחרת חדשה למחזור חדש של שבע בום! הקורס שהופך א.נשים לחושבים חיובי, ההרשמה עכשיו, לכל הפרטים לחצו כאן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.